RCB Ķengaraga filiālbibliotēkā (Maskavas ielā 271A) līdz 30.novembrim ir apskatāma Betijas Strautnieces tautisko leļļu izstāde.
Betija Strautniece skolas gaitas uzsākusi 8 gadu vecumā, kaut gan lasīt prata jau 4 gadu vecumā. Aktīvi apmeklēja Rīgas bibliotēku Čaka ielā. Kad Betijai bija desmit gadi, bibliotekāri aizsūtīja viņu uz pieaugušo bibliotēku, jo bērnu literatūra bija jau izlasīta.
1949.gadā beidza Natālijas Draudziņas vidusskolu un uzreiz iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņas skolotāji bija T. Zaļkalns, E. Melderis, K. Zemdegs. Pāc Akadēmijas beigšanas 1955.gadā Betija tika nosūtīta uz Cēsīm par kultūras daļas vadītāju, bet viņa atrada sev darbu tepat Rīgā, Rīgas 17. amatnieku skolā, kurā arī nostrādāja par mākslas vēstures skolotāju līdz pat pensijai.
1956.gadā Betija Strautniece sāka izgatavot latviešu tautiskās lelles, viņai patika dažādu novadu krāsu dažādība. Vēlāk šīs lelles pēc Betijas Strautnieces paraugiem tika izgatavotas “Daiļradē”.
No 1974.gada vadīja kokgriezēju studiju “Dzīne” (jauns egļu dzinums). Skaņā kalna dabas parkā abpus galvenajam ceļam 3 km garumā, izveidotas skulptūras, kopā 50 tēli. Kurbada takas pamatā ir Ziemeļvidzemes un igauņu pasaka par Kurbadu. Pasaku tēlus 20. gadsimta 90.gadu sākumā veidojusi studija “Dzīne” un “Cēre” meistari, bet takas idejas autore ir tēlniece Betija Strautniece.
Dabas liegumā “Pilskalnes Siguldiņa” ir izveidota Sprīdīša taka bērniem. Takas garums ir 1,6 km. Sprīdīša taka sākas pie nelielas 18.-19. gs. mākslīgi veidotas ūdenskrātuves un līkumo tai apkārt. Te izvietotas Annas Brigaderes pasakas “Sprīdītis” varoņu 32 koka skulptūras. Pasaku tēlus kokā ir atveidojusi tēlniece Betija Strautniece un mākslas studiju “Dzīne” un “Cēre” dalībnieki viņas vadībā.
Betija Strautniece joprojām šim ir aktīva, dzīvespriecīga, dzied korī “OPTIMISTI”, piedalās dažādos pasākumos.
Izstāde aplūkojama darba dienās no 10.00 līdz 19.00, sestdienās no 10.00 līdz 17.00
Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67105992