No 23.marta mācības Latvijas skolās notiek attālināti. Attālinātā mācību procesa periodā ir iespēja izmantot šādus resursus:
Rīgas Centrālās bibliotēkas resursi:
- RCB tīmekļa vietnē sadaļā “Iepazīsti Rīgu” var iepazīties ar apkopotu informāciju par dažādām Rīgas apkaimēm, un koka Rīgas objektiem. Sadaļā “Mans stāsts par Rīgu” ir iespēja noklausīties realizētā projekta ietvaros ierakstītos rīdzinieku atmiņu stāstus par Rīgu, ko papildina fotogrāfijas un citi dokumenti.
- Pieejama datubāze “Rīga latviešu daiļliteratūrā” – tā iepazīstina ar informācijas resursiem par dažādiem Rīgas objektiem latviešu prozā un dzejā.
- Sadaļā “Izdevējdarbība” iespēja iepazīties ar izdevumu “Romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts””. Šajā bibliogrāfiskajā rādītājā sniegta informācija par rakstniekiem, kuri piedalījušies apgādā “Dienas Grāmata” izdotās, 20. gadsimtam veltītās daiļliteratūras sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” izveidē, apkopota literatūra par viņu daiļradi, kā arī publikācijas par sērijā ietvertajiem romāniem.
- Tāpat šajā sadaļā iespēja iepazīties ar Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmatu. Tas ir Rīgas Centrālās bibliotēkas izdevums, kura mērķis ir atspoguļot bibliotēku dzīves svarīgākos notikumus gada garumā. Katram gadam tiek veidots savs izdevums un Gadagrāmata sniedz vispusīgu ieskatu Rīgas Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku dzīvē, atspoguļo gada notikumus dažādos aspektos.
Reģistrētiem Rīgas Centrālās bibliotēkas lietotājiem attālināti pieejamas autorizētās tiešsaistes datubāzes: Letonika un EBSCO. Par attālināto piekļuvi jautājiet bibliotekāram zvanot vai rakstot e-pastu bibliotēkas darba laikā.
Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas resursi:
- Grāmatas. Kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā.
- Periodika.lv. Portāls, kurā pieejami vairāk nekā 3000 periodiskie izdevumi digitālā formā. Portālā var atrast profesionālos izdevumus, kā arī bērniem, mākslai, sportam un citiem tematiem adresētus periodiskos izdevumus. Iespēja lasīt kultūrvēsturiskus laikrakstus un žurnālus latviešu, krievu, vācu un angļu valodā.
- Lasāmkoks. Dažādām vecuma grupām veltīta digitālā bibliotēka bērniem.
- Dziesmu svētku krātuve. Plaša dziesmu svētku vēstures materiālu kolekcija no 1873. gada līdz 2018. gadam.
- Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti. Kolekcija atspoguļo un dokumentē 20. gs. pirmās puses mūzikas dzīvi Latvijā visdažādākajos žanros.
- Latvijas kultūras kanons. Izcilākās un ievērojamākās 99 kultūras vērtības septiņās nozarēs.
- Rainis un Aspazija. Kolekcija piedāvā bibliotēkās, muzejos, arhīvos un privātās kolekcijās uzkrātus materiālus par Raini un Aspaziju.
- Nacionālā enciklopēdija. Enciklopēdija ir vispārējs, plašs un pastāvīgā attīstībā esošs augstticamu zināšanu resurss latviešu valodā.
Ar kultūras norisēm virtuāli iespējams iepazīties vietnē #Ēkultura
Individuāli reģistrējoties, iespējams izmantot Britannica Library.
! Portālu uzturētāju autortiesību ierobežojumi resursu izmantošanā tiek saglabāti, kā iepriekš.
Attēls no pixabay.com