Rīgas Centrālā bibliotēka piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās digitālās kolekcijas „Industriālais mantojums” izveidē. Tas ir unikāls projekts, kurā iesaistījās lielākā daļa atmiņas institūciju.
Projektā tiek iekļauti tie Latvijas uzņēmumi, kuru produkcija bija pazīstama Latvijā, Latvijas PSR, Padomju Savienībā vai visā pasaulē. Uzņēmumu darbības vēsturiskais aptvērums ir no 19.gadsimta sākuma līdz 1991.gadam.
Materiālus par apkaimes rūpnīcām un uzņēmumiem, izmantojot RCB un filiālbibliotēku novadpētniecības kolekcijas, interneta resursus un datubāzes, vāca un sistematizēja Rīgas Centrālā bibliotēka un izpētē iekļautajam uzņēmumam tuvākās apkaimes filiālbibliotēkas.
Atbilstoši LNB piedāvātajam metodiskajam modelim industriālā uzņēmuma apraksts iekļauj ziņas par nozari, kurā tas strādāja, īsu tā vēsturi, izgatavotās produkcijas aprakstu, informāciju par uzņēmuma ēkām, kā arī personībām, kas saistītas ar tā vai cita uzņēmuma darbību. Aprakstā ir iekļautas arī ziņas par izmantotajiem informācijas avotiem.
Tādējādi tika veikti pētījumi par zudušajiem industriālajiem objektiem un meklētas papildziņas. Pētījumu rezultātā ievērojami paplašinājusies arī RCB novadpētniecības materiālu kolekcija. Tika atrasts daudz vēsturisku dokumentu, un dienas gaismā tika izcelti agrāk slaveni un mazzināmi uzņēmumi. Tā, piemēram, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” vāca un apkopoja materiālus par uzņēmumu “Ērenpreiss/Sarkanā zvaigzne”, “Fēnikss/Vairogs/Rīgas vagonu rūpnīca” u. c. RCB Daugavas filiālbibliotēka pētīja gumijas izstrādājumu rūpnīcu “Sarkanais kvadrāts”, “Pārdaugava” – zeķu fabriku “Aurora”, RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēka – stikla rūpnīcu “Sarkandaugava” un rūpnīcu “Provodņiks”, kā arī tekstilkombinātu ‘Boļševička” u.c. Kopumā RCB un filiālbibliotēkās tika pētīti 47 dažādi uzņēmumi.
Pētījumā ietvertā “Laika joslas karte” atspoguļo objektu nosaukumu un adrešu maiņu laikposmā no pirmsākumiem līdz pašiem pēdējiem gadiem.
Pirms nosūtīšanas LNB savāktos materiālus apkopoja un rediģēja RCB Bibliotēku dienesta darbinieki.