Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 6.stāvā) skatāma Latvijas Kara muzeja ceļojošā izstāde “Visaptverošā valsts aizsardzība, 1920-1940”.
Ar šo izstādi Latvijas Kara muzejs centies atspoguļot, kā 20. gadsimta 20. – 30. gados Latvijas valdība un armijas vadība mēģinājusi informēt iedzīvotājus par rīcību krīzes situācijā. Lai gan, salīdzinot ar mūsdienām, draudi atšķīrušies, civilās aizsardzības pamatprincipi bijuši identiski. Proti, valsts pienākums bijis maksimāli informēt iedzīvotājus par to, kas jādara gadījumā, ja noticis gāzu uzbrukums vai pilsētu bombardē ienaidnieka kaujas aviācija. Kur cilvēkam labāk slēpties, kā labāk rīkoties, kad bēgt no mājām, vai, tieši otrādi, kad labāk palikt mājās.
Izstādē ar ilustratīviem piemēriem atspoguļoti toreizējās Iekšlietu un Kara ministrijas izdevumi, kurā iedzīvotājiem sagatavota informācija par valsts konvencionālo aizsardzību, pretgaisa aizsardzību, pretķīmisko aizsardzību un individuālajiem aizsarglīdzekļiem. Tāpat Kara muzejs centies atspoguļot, kā valsts mēģināja iedzīvotājus izglītot un ar ko centās viņus apgādāt, lai sekmētu aizsardzību.
Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā: P, O, C: 11.00-19.00; T, P: 10.00-18.00; S: 10.00-17.00
Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67181018
Foto: RCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja Gunta Ozola