Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) no 4. līdz 30.novembrim būs skatāma Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” izstāde “Punkts uz I”.
Viens punkts – pieturzīme, trīs punkti – daudzpunkte… nepabeigta doma…
Kas gan var būt vienkāršāks kā uzzīmēt punktu?
Tomēr tā ir zīme. Tas ir pieskāriens virsmai, kuru turpinot var uzzīmēt jebko.
Punkts sastopams vissenāko priekšmetu rotājumos.
PUNKTS (ģeometrija)
Punkts ir objekts telpā, kuram ir koordinātas, bet nav izmēru, laukuma, tilpuma, virziena un jebkādu citu raksturlielumu. Ģeometrijā punkts netiek definēts. Punkta svarīga īpašība ir tā, ka visi ģeometriskie ķermeņi sastāv no punktiem. Tāpēc punkts ir viens no ģeometrijas pamatjēdzieniem.
PUNKTS (valoda)
Punkts ir pieturzīme, kas rāda gramatiskas un jēdzieniskas vienības patstāvīgumu un pabeigtību. Runā punktam parasti atbilst pauze. Vēl punktam latviešu valodas rakstībā var būt simbola vai tehniskas zīmes funkcija. Latviešu valodā punkts ir visspēcīgākā pieturzīme. Atstarpe ir liekama pēc punkta, nevis starp tekstu un beigu pieturzīmi.
UZLIKT PUNKTU UZ I (izdarīt pēdējos precizējumus)
Tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” misija ir turpināt kultūrvēsturiskās tradīcijas, saglabāt tautas daiļamatus, veikt to izpēti un apguvi, rūpēties par izstādēm un aktivizēt sabiedrības iesaisti šajos procesos: rokdarbu tehniku apgūšana, radošu darbu darināšana un tradicionālo prasmju demonstrēšana. Studijā var apgūt dažādus mežģīņu darināšanas amatus – kā frivolitē, knipelešāna, tenerifs un citus. Šoreiz studijas dalībnieces tika motivētas savus darbus veidot kā “punktus uz i”, savus rokdarbus un smalkās mežģīnes, kas darinātas dažādās rokdarbu tehnikās, iestrādājot apļos. Izstādē būs apskatāma 3D stereogramma jeb attēls, kurā apslēpta 3D ilustrācija – īpaši koncentrējoties un uz šo virtuālo mežģīnes attēlu skatoties var redzēt uzrakstu. Šis attēls izstādi papildina ar ieskatu par mežģīņu pielietošanu virtuālajā pasaulē mazliet citādi jeb netradicionālā veidā.
Mg.sc.ing. Gita Prīberga
Bibliotēkas darba laiks: P, O, C: 11.00–19.00; T, P: 10.00–18.00, S: 10.00–17.00.
Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67181018