No 7. līdz 31.janvārim Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) būs skatāma zīmējumu izstāde “Bez vārdiem”. Visus izstādes māksliniekus vieno dzīves vieta – sociālās aprūpes centrs “Jelgava”. Izstādes atklāšana 7.janvārī plkst.12.00.
Izstāde tapusi, lai mākslas darbi, kas tapuši samērā noslēgtos apstākļos, iegūtu pieeju plašākam skatītāju lokam. Izstādes organizatori cer, ka iepazīšanās ar šādiem mākslas darbiem ļaus skatītājiem kaut nedaudz iejusties autoru pasaulē – viņu sajūtās, ilgās, priekos un skumjās.
Ronalds Ļeonovs ir profesionāls mūziķis, kam nav svešas arī citas radošās darbības sfēras. Viņš raksta dzeju, bet it īpaši labprāt pievēršas zīmēšanai un gleznošanai. Viņa darbi īpatnējā simbolu valodā vēsta par sarežģītām norisēm cilvēka iekšējā pasaulē. Abstraktas ģeometriskas formas sadzīvo ar ziedu un citu dabas objektu attēliem. Krāsu salikums ir spilgts un bagātīgs.
Mihails Pavlovs ir mākslas darbu autors ar dzirkstošu dzīvesprieku un bagātīgu interešu loku. Viņa aktīvā dzīves pozīcija izpaužas gan radošajās nodarbēs, gan sportiskās aktivitātēs. Īpaši izceļamas ir Mihaila izcilās prasmes galda spēlēs – viņš ir prasmīgs šaha spēlētājs, kas demonstrē stratēģisko domāšanu un pacietību. Mihaila aizrautīgā līdzdalība dažādos sociālā aprūpes centra pasākumos iedvesmo arī citus klientus, padarot ikdienu krāsaināku un interesantāku.
Pārsla Gustiņa ir daudzpusīga māksliniece, kuras radošais gars izpaužas visdažādākajos veidos. Viņas mākslinieciskā daba atklājas gan gleznās un zīmējumos, gan īpaši izstrādātajos tekstilmākslas darbos. Pārslas talants sevišķi spilgti izpaužas tekstilmākslā – viņa ne tikai rada unikālus adījumu rakstus, bet arī pārvērš savas idejas gatavos tērpu modeļos, apvienojot adīšanas un šūšanas prasmes. Katrs viņas radītais darbs ir īpašs ar savu neatkārtojamo rokrakstu un rūpīgi pārdomāto dizainu. Pārslas spēja ieraudzīt skaisto un pārvērst to mākslas darbos padara viņas radošo pasauli krāsainu un iedvesmojošu.
Jans Jupatovs ir aizraujošs mākslinieks, kurš savos darbos rada unikālu un fascinējošu pasauli. Viņa māksliniecisko rokrakstu spēcīgi iedvesmo modernās tehnoloģijas un datorspēļu estētika, ko viņš prasmīgi pārveido savā īpašajā mākslinieciskajā stilā. Jana darbos var sastapties ar neparastiem un aizraujošiem tēliem, kas atklāj viņa bagātīgo iztēli un prasmi savienot fantāzijas pasauli ar mūsdienu digitālo kultūru. Katrs viņa radītais tēls stāsta savu unikālo stāstu, aicinot skatītāju ienākt Jana radītajā fantāzijas pasaulē.
Edmunds Jaudzems ir īsts mākslas entuziasts, kura radošā enerģija un aizrautība ar zīmēšanu ir iedvesmojoša. Viņš ir sociālā aprūpes centra visaktīvākais mākslinieks, kura rokas nekad nav mierā – vienmēr gatavs tvert jaunu iedvesmu un pārvērst to mākslas darbā. Edmunda mākslinieciskais talants izpaužas daudzveidīgos žanros – viņš prasmīgi rada gan izteiksmīgus portretus, gan skaistas dabas ainavas, gan precīzas priekšmetu studijas. Katra viņa zīmējuma līnija atklāj rūpīgu vērošanas spēju un patiesu mīlestību pret mākslu. Edmunda nerimstošā vēlme radīt un pilnveidot savu māksliniecisko prasmi padara viņu par īpašu personību mūsu centra mākslas dzīvē.
Sarmīte Rezevska ir daudzpusīga māksliniece, kuras radošā dvēsele izpaužas gan vizuālajā mākslā, gan skatuves mākslā. Viņas talants atklājas ne tikai krāsainajos zīmējumos, bet arī spilgtajos priekšnesumos uz skatuves – dziedot un iejūtoties dažādos teātra tēlos. Sarmītes entuziasms un prieks piedalīties dažādos pasākumos piešķir tiem īpašu dzirksti un sirsnību. Viņas spēja izpausties tik daudzveidīgos mākslas veidos un aktīvā līdzdalība centra kultūras dzīvē padara ikdienu krāsaināku un priecīgāku gan pašai, gan apkārtējiem.
Raitis Arels ir īpašs mākslinieks ar izcilu prasmi attēlot detaļas savos darbos. Viņa zīmējumos atspoguļojas precīza arhitektoniska pieeja – līnijas ir tīras un pārdomātas, proporcijas ideāli sabalansētas. Darbu unikalitāte slēpjas spējā vispirms rūpīgi vērot, tad to precīzi reproducēt no atmiņas, saglabājot vissmalkākās nianses. Māksla ir kļuvusi par viņa galveno pašizpausmes veidu. Caur zīmējumiem viņš spēj komunicēt ar pasauli sev visērtākajā veidā. Zīmēšanas process sniedz viņam gan prieku, gan mierinājumu, ļaujot pilnībā iegremdēties radošajā procesā. Darbi izceļas ar foto precizitāti un spēju notvert īpašos mirkļus dabā. Viņa talants apvienot tehnisko precizitāti ar māksliniecisko redzējumu padara katru darbu par unikālu mākslas darbu, kas atspoguļo gan autora rūpīgo darba stilu, gan dziļo saikni ar dabu.
Informāciju sagatavoja Vilnis Heinrihsons, izstādes koordinators
Izstāde skatāma bibliotēkas darba laikā: P, O, C: 11.00–19.00; T, P: 10.00–18.00, S: 10.00–17.00.
Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67181018