4.martā Rīgas Centrālajā bibliotēkā notika rakstnieces, juristes Rolandas Bulas sestā romāna “Sīnāja kalna lieta” prezentācija. Pasākums notika sadarbībā ar izdevniecību “Latvijas Mediji”. Autore ir iecienījusi RCB, tamdēļ šis bija jau ceturtais priekpilnais notikums, kad tikāmies grāmatas atvēršanas svētkos.
Rolanda Bula, īstajā vārdā Rolande Bebere, līdz izdienas pensijai strādājusi Valsts policijā dažādos amatos, arī par izmeklētāju. Darbojas Tukuma literātu apvienībā, piedalījusies Tukuma un Kurzemes prozas lasījumos. 2018. gadā absolvējusi “Literārās akadēmijas” Prozas meistardarbnīcu.
Autores jaunajā grāmatā “Sīnāja kalna lieta” lasītāji atkal satiks arī daudzus no apgādā ”Zvaigzne ABC” izdotā kriminālromāna “Stopētāju lieta” iepazītajiem varoņiem.
“Detektīvžanrs ir žanrs, kurā domāju uzrakstīt vairākus darbus. Man ir prieks sadarboties ar tik augošu un pozitīvu izdevniecību, kāda ir “Latvijas Mediji”. “Sīnāja kalna lieta” ir romāns par sabiedrībai aktuālu tēmu, jo netradicionālo reliģisko draudžu Latvijā ir daudz, tās ir dažādas, sākot no tradicionālajām draudzēm, beidzot ar agresīvām un destruktīvām sektām. Uz šo problēmu daudzi baidās paskatīties skaidri un vērīgi, līdz atjēdzas tad, kad kāds ģimenes loceklis vai draugs ir kļuvis par sektas upuri. Mani šīs problēmas nodarbina, “Sīnāja kalna lietā” es par tām runāju. Es neesmu kategoriski pret reliģiju, kristietību vai netradicionālajām draudzēm. Ja cilvēks tur iegūst patiesu atbalstu, mierinājumu, tad tā laba prakse. Svaigēšana vai kalnos kāpšana arī ir “mazliet atkarība”, un nav tur nekā slikta. Man šķiet, ka mūsdienās daudzi cilvēki ir ļoti vientuļi, tāpēc meklē sapratni, dažam to arī izdodas atrast ticībā. Bet ja pēc daudziem gadiem cilvēks atjēdzas, ka ticis izmantots, viņš ir palicis bez sava īpašuma, ir saziedojis pamatīgas naudas summas, ir pakļāvies viltus harizmai – tad ir jāsāk viss no jauna, šoreiz meklējot ticību pašam sev. Pētot mūsdienu Latvijas draudzes, es apmeklēju vairāku sektu dievkalpojumus, lasīju, analizēju, uzklausīju no sektām aizgājušos. Secināju, ka daudzas sektas ir “viena cilvēka karaļvalsts”, kurā galvenais ir draudzes vadoņa varaskāre, vēlme valdīt pār cilvēku prātiem. Sektu jautājums ir sarežģīts, manuprāt, valsts kontrole un uzraudzība pār draudžu darbību varētu būt lielāka,” domās dalās rakstniece Rolanda Bula.
Rakstnieces grāmatas ir pieejamas Rīgas Centrālajā bibliotēkā un filiālbibliotēkās.
Informāciju sagatavoja Evita Hofmane, Rīgas Centrālās bibliotēkas Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas p.i.
Foto: Daina Ģeibaka