Rīgas Centrālā bibliotēka sagatavojusi datubāzi “Ziemeļblāzmas arhitektūras komplekss (1886-1940)”. Tajā ietverti bibliogrāfiskie apraksti rakstiem no grāmatām, laikrakstiem un žurnāliem, kā arī plašs fotomateriāls. Apkopotais materiāls ir kolekcija no RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkas novadpētniecības krājuma.
20.gadsimta sākumā un laika periodā līdz 1940.gadam Mīlgrāvis piedzīvoja strauju attīstību, pateicoties rūpniekam Augustam Dombrovskim – mecenātam, atturības veicinātājam un latviskās pašapziņas veidotājam. 1904.gadā A.Dombrovskis nodibināja bezalkohola biedrību “Ziemeļblāzma”, kuras vajadzībām tika uzcelts biedrības nams un ierīkots parks. Kad pirmā Ziemeļblāzmas pils ēka cieta ugunsgrēkā, Augusts Dombrovskis un Gustavs Šķilters piedalījās jauna projekta izstrādē. Jauno Ziemeļblāzmas pili atklāja 1913.gada 1.oktobrī. Tajā aktīvu darbību izvērsa Mīlgrāvja Bezalkohola biedrība, organizējot bērnu svētkus, teātra izrādes, koncertus un saviesīgos vakarus. Ar šiem materiāliem var iepazīties datubāzes sadaļās: Kultūras pils “Ziemeļblāzma” un Bezalkohola biedrība “Ziemeļblāzma”, Bērnu svētki, Ziemeļblāzmas teātris.
Augusts Dombrovskis piepildīja savu sapni – nodrošināja vietējos iedzīvotājus ar darba vietām paša izveidotajā kokzāģētavā, dibināja bērnudārzu (Zaļo skolu), proģimnāziju un organizēja kultūras dzīvi. Savas darbības laikā viņš izveidoja jaunrades namu rakstniekiem un māksliniekiem – Burtnieku namu, kurā ilgus gadus pavadīja Krišjānis un Dārta Baroni. Izglītības un kultūras dzīve atspoguļota datubāzes sadaļās: Zaļā skola, Proģimnāzija un Burtnieku nams.
Datubāzē tiek dota iespēja iepazīties arī ar materiālu kopām par izcilām personībām – Augustu Dombrovski un viņa līdzgaitnieci un darba turpinātāju pedagoģi Martu Rinku.
Datubāze ir nozīmīgs izziņas avots visiem Rīgas vēstures un kultūras izpētes interesentiem.