No 11. līdz 17.novembrim norisinājās Ziemeļvalstu literatūras nedēļa, kuras laikā RCB filiālbibliotēkas aicināja iepazīties ar šo zemju literatūru un kultūru. Nedēļas galvenā tēma bija “Brīvība ziemeļos”.
Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.
12. novembrī RCB Imantas filiālbibliotēkā notika “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2024” ekspertu tikšanās Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros, tādēļ tika pārrunāta somu rakstnieces un mākslinieces Katri Kirkopelto grāmata “Mollis”. Bērni iesaistījās radošā uzdevumā, pārveidojot pie Moļļa mājas sākumā izliktos uzrakstus, kas brīdināja nenākt, netuvoties, par draudzīgiem un aicinošiem. Tika apskatīti un pārrunāti arī dažādi bibliotēkā izliktie uzraksti un norādēs. Žūrijas dalībnieki labprāt zīmēja savu labāko draugu portretus.
15. novembrī RCB Biķernieku filiālbibliotēkā viesojās PII CreaKids vecākā grupiņa. Bērni ar interesi klausījās stāstījumu par Islandi, kas tika papildināts ar uzskates līdzekļiem – Ziemeļvalstu karti, Islandes karoga virtenīti, vulkānu, geizeru un dzīvnieku attēliem. Pasākumam bijām izvēlējušies zviedru rakstnieka Jena Ahlboma grāmatu ‘’Jonotans no Kaiju kalna” par citādību, iecietību un izpratni sabiedrībā. Bērni juta līdz Jonotana pārdzīvojumiem par to, ka viņš nav tāds pats kā citi, priecājās par atjautīgo risinājumu viņa situācijā un iespēju būt draugu pulkā, kā arī pieņemt un izprast citādo.
15. novembrī RCB filiālbibliotēkā “Strazds” viesojās Rīgas 63. pamatskolas 2. klases skolēni, lai piedalītos pasākumā veltītā Ziemeļvalstu literatūras nedēļai. Bērni lasīja fragmentus no grāmatas “Vulkāns”, ko sarakstījusi jaunā islandiešu rakstniece Rana Fligenringa. Bērniem tika pastāstīts arī par Islandes brīnišķīgo dabu un tās iedzīvotājiem. Skolēni ar lielu interesi iepazinās ar Ziemeļvalstīm veltīto grāmatu izstādi, kurā bija apskatāmas gan bērnu enciklopēdijas un ģeogrāfiskie atlanti, gan arī Ziemeļvalstu bērnu rakstnieku grāmatas Tikšanās noslēgumā bērni paši izvēlējās grāmatas patstāvīgai lasīšanai.
RCB filiālbibliotēkā “Pūce” Ziemeļvalstu nedēļas laikā gan lielie, gan mazie lasītāji ar Pūcītes sagatavotiem atraktīviem uzdevumiem ieguva daudz jaunu zināšanu par Ziemeļvalstīm. Izmantojot bibliotēkas krājumā esošos ģeogrāfijas un vēstures materiālus, bērni mēģināja atrast šīs valstis, atrast informāciju par dabu, klimatu, literatūru, kā arī noskaidrot galvaspilsētu nosaukumus, ģerboņus un ekspresviktorīnā to visu apkopot un prezentēt. Ar sveču gaismiņām tika sūtīti īpaši sveicieni Islandei, kura šogad svin savas neatkarības 80. gadu jubileju, jo tā bija pirmā valsts, kura atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gadā. Tika lasītas arī grāmatas, iepazīstinot bērnus ar mazo leduslācīti Illi. Bērni devās Ziemeļblāzmas meklējumos un kopā ar Muminiem guva daudz jautrus mirkļus.
Sestdien, 2. novembrī RCB Iļģuciema filiālbibliotēkā (Lidoņu ielā 27 k-2) pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem tikās otrajā “Mazo grāmatu draugu” pasākumā – “Brīvība Ziemeļos”. Gaidot Ziemeļvalstu literatūras nedēļu, latviešu un lietuviešu bērnu autoru dzejas teksti palīdzēja kopīgi atklāt lielo brīvības jautājumu. Spriedām gan par mazajām ikdienas brīvībām, gan par lielo mūsu valsts un tautas brīvību, kuru novembrī īpaši atzīmējam. Katrs varēja uzzīmēt savu Latviju un piedalīties brīvības simbolu atmiņas spēlē.
RCB Šampētera filiālbibliotēkā Ziemeļvalstu nedēļā piedalījās divas PII grupiņas. Bija sagatavota ilustratīva slaidrāde, kurā tika stāstīts par Ziemeļvalstīm, par vareno Norvēģijas un Zviedrijas kalnaino dabu, kurā ērti dzīvot troļļiem – gan labiem, gan ļauniem. Tika lasīti arī fragments no Ziemeļvalstu autoru grāmatām. Pasākumu papildināja arī literatūras izstāde. Uz mājām bērni līdzi paņēma krāsojamās lapas ar dažādu troļļu attēliem.