28. janvāra pievakarē RCB Imantas filiālbibliotēkā dažādu paaudžu interesenti pulcējās, lai par Imantu senāk un tagad gūtu informāciju gan no bibliotēkā apkopotajiem materiāliem, gan stāstījumiem.
Pasākuma viesi – biedrības “Riga Annenhof” pārstāvji – stāstīja par biedrības aktivitātēm reālajā dzīvē un virtuālajā vidē. Rigonda Bērziņa saistoši informēja par biedrības paveikto kopš tās dibināšanas 2019. gadā, akcentējot ieguldījumu Anniņmuižas sakopšanā un iedzīvināšanā, kā arī tās vēstures pētīšanā, bet Māris Krastiņš vēstīja par Imantu mūsdienu informatīvajā (digitālajā) telpā.
Imantas filiālbibliotēkas galvenā bibliotekāre Evija Liparte skaidroja, ka Imantas apkaimes nosaukuma izcelsme ar lībiešu karavīru Imantu, kas 1198. gadā kaujā pie Rīgas nogalināja krustnešu karavadoni bīskapu Bertoldu, saistīta tikai pastarpināti. 1913. gadā toreizējā Zasulaukā četri uzņēmīgi latviešu amatnieki dibināja lauksaimniecības mašīnu fabriku, ko nosauca “Imanta”. 1926. gadā fabrikas mājokļu kooperatīva biedri šeit sāka būvēt privātmājas, izveidojot tagadējās Imantas ielas.
Savukārt Imantas filiālbibliotēkas galvenā bibliotekāre Daiga Lapāne vēstīja par rudenī novadīto iztēles taku skolēniem “Margarita Stāraste un Imanta”: tajā bērni pa ceļam līdz mājai, kur savulaik dzīvoja M. Stāraste, varēja iepazīties ar viņas grāmatu varoņu piedzīvojumiem.
Dalīšanās atmiņās par Imantā notikušo turpinājās neformālā gaisotnē pie tējas tases. Vakara noslēgumā tika demonstrēta 2020. gadā uzņemtā dokumentālā filma “Lāčupīte” (par daļēji aizbērto upi, kas šķērsoja arī Imantu).
Pasākums ievadīja Imantas filiālbibliotēkas jubilejas gadu. 2025. gadā Imantas filiālbibliotēka svinēs savu 45. dzimšanas dienu.
Foto: Silvija Indriksone Informāciju sagatavoja RCB Imantas filiālbibliotēkas galvenā bibliotekāre Evija Liparte